pôžičky ihneď online


Nebankové pôžičky ihneď na účet ihneď

Nebankové pôžičky predstavujú taký druh úverov a pôžičiek, ktoré sú poskytované inštitúciami mimo bankový sektor. V prvom rade ide o veľké finančné inštitúcie, súkromných investorov a veriteľov. Pôžičky sú pre žiadateľa ľahšie dosiahnuteľné a na druhej strane aj rýchlejšie vymáhateľné. Vďaka nebankovému sektoru dostanú pôžičku aj klienti, ktorí by v banke šancu nikdy nemali.

Nebankové pôžičky spravidla predstavujú čisto bezúčelovú pôžičku peňazí zvyčajne v hotovosti či prevodom na účet. Žiadateľ môže peniaze poskytnuté týmto spôsobom využívať na nákupy podľa svojej aktuálnej potreby. Nikomu nie je povinný čokoľvek dokladať ani preukazovať. V tom sú nebankové pôžičky absolútne bezkonkurenčné. Nebankové inštitúcie ani súkromný investor sa nezaujíma, kam jeho peniaze smerujú. Ide im len o to, aby ich potom mali včas podľa podmienok zmluvy späť. Obvykle pre vybavenie stačí ako doklad iba občiansky a vodičský preukaz, prípadne pas.

Zavedené inštitúcie = istota nebankových pôžičiek

Zavedené inštitúcie typu Cetelem Cofidis či Home Credit predstavujú prakticky alternatívu bankových inštitúcií. Na ich fungovanie dozoruje a dohliada hlavne Slovenská obchodná inšpekcia. A tak predstavujú spoľahlivých a dôveryhodných hráčov na trhu. Tieto veľké a zavedené firmy fungujú ako alternatíva bankovému sektoru. Ponúkajú pôžičky tým, ktoré banky odmietli a sú schopné ponúkať produkty prakticky porovnateľné s bankovými. Veľké finančné inštitúcie aj na nebankovom trhu skrátka fungujú ako také neoficiálne banky. Ich prístup je štandardný podľa požiadaviek Národné banky Slovenska. Zmluvy sú optimálne nastavené tak, aby klient nebol znevýhodňovaný a celkovo pristupujú ku klientom na rovnakej úrovni ako naozajstné bankové domy. Všetko veľmi transparentne a pravdivo.

Nebankové pôžičky, kde naozaj požičia rýchlo

Medzi najväčšiu výhodu nebankové pôžičky patrí rozhodne rýchlosť vybavenia celej transakcie. Všetko prebieha veľmi rýchlo a všetky administratívne náležitosti sú vybavené prakticky okamžite. Existujú aj možnosti uzatvorenia celej pôžičky cez telefón či pomocou internetu. Nebankové pôžičky, kde naozaj požičia prebieha do vopred pripravených formulárov a počas niekoľkých málo minút je celá transakcia vybavená. Peniaze sú následne ihneď odovzdané či zaslané na bankový účet. Vďaka moderným komunikačným technológiám tak môžete mať peniaze k dispozícii prakticky obratom. Záleží len na Vás, ako na žiadateľovi, aký druh pôžičky Vám najviac vyhovuje.

Žiadatelia o pôžičku

Nebanková pôžička je vhodná aj pre relatívne problémového klienta, ktorý by mal veľmi zložité získať pôžičku od bankových inštitúcií, pretože u nebankových pôžičiek často nie je potreba dokladovať svoj príjem a je možné ju získať aj so záznamom v registri. Takže aj evidovaný dlžník má šancu získať rýchlu pôžičku bez zbytočných odkladov a problémov. Taká pôžička je napríklad pôžička s ručením nehnuteľnosťou. Každá inštitúcia totiž musí svoje finančné pohľadávky chrániť a nebankové inštitúcie rozhodne nie sú výnimkou.

Zmluvy o pôžičku u nebankových inštitúcií

Je dôležité si uvedomiť, že dokladovanie u nebankové pôžičky je veľmi jednoduché. Stačia dva doklady totožnosti a už je Vám k dispozícii pôžička podľa Vašich požiadaviek. Pre klienta ideálna a ľahká varianta. Nie je nič jednoduchšie, ako si u zavedenej nebankové inštitúcie typu Cofidis či Cetelem požičať prakticky na čokoľvek. Na druhú stranu je však nutné riadne čítať zmluvu, aby človeka nič neprekvapilo. U stabilných nebankových inštitúcií spravidla problém nebýva. Pôžičky poskytujú dlhodobo, zmluvy sú normalizované a všetko prebieha prakticky automaticky. Od žiadosti, cez schválenie až k odoslaniu peňazí.

Problémy však môžu nastať u malých investorov či pochybných podomových predajcov. Tu je dôležité dbať na zvýšenú opatrnosť. Práve títo menší investori často hreší na to, že ľudia potrebujú rýchlo peniaze a ponúkajú im značne nevýhodné zmluvy, ktoré sú jednostranne zamerané proti žiadateľovi o pôžičku. Preto je vždy výhodnejšie, ak človek potrebuje rýchlo peňažné prostriedky, využiť služby zavedených a stabilných inštitúcií, ktoré sa na nebankovom trhu pohybujú dlhodobo bez najmenších problémov. Nie je dobré reagovať na inzeráty v novinách, poskytujúce výrazne výhodné pôžičky, pretože práve tu môžu byť neadekvátne vysoké sadzby a pokuty pri oneskorenie platby.

Neznámy a podivný investor či inštitúcie

Tu je potrebné byť nadmieru obozretný. Zmluvy o pôžičke od takýchto inštitúcií sú veľmi tvrdo sankcionované z pohľadu dlžníka. Jasné a striktné podmienky, ktoré sú v pripravenej zmluve uvádzané, musí žiadateľ o pôžičku akceptovať. Nemá šancu licitovať o podmienkach, ale má možnosť iba podpísať či nepodpísať zmluvu. Potom následne dostane či nedostane dohodnutú pôžičku.

Títo anonymný poskytovatelia pôžičiek sa snažia do zmluvy zakomponovať absolútnu a okamžitú vymáhateľnosť prípadného dlhu z nezaplatenej splátky. Chcú mať tak istotu, že v prípade nesplácaní pôžičky môžu svoje prostriedky veľmi rýchlo získať späť pomocou exekútora. Tým ďalej minimalizujú riziko a prenášajú ho na dlžníka, ktorý je prísne strážený a prakticky každá jeho nezaplatená (či oneskorená) platba býva považovaná za porušenie zmluvy a tým pádom impulz pre začatie exekučného konania.

Preto je veľmi dôležité správne voliť investora a veriteľa pre pôžičky. Vždy je lepšie vybrať zavedenú nebankovú inštitúciu, než pochybného predavača pôžičiek na nádraží. Vždy ide o peniaze, takže stabilné a vierohodné nebankové inštitúcie sú rozhodne tou lepšou voľbou či už z hľadiska dojednania, ako aj podmienok a celkového fungovania pôžičky.


Všetky práva vyhradené. © 2014 - 2024 Pôžičky12.sk, Ing. Radek Šmach, Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Bez písomného súhlasu prevádzkovateľa a autora je akékoľvek publikovanie,
šírenie a kopírovanie textov a autorských fotografií zakázané.