pôžičky ihneď online


SMS pôžička ihneď

SMS pôžička funguje ako zrýchlené získanie peňažných prostriedkov s veľmi krátkou dobou splatnosti. Ide o prekonanie určitého krátkeho časového úseku pomocou menšie pôžičky. U SMS pôžičiek máte behom chvíle peniaze na účte a celú transakciu môžete vybaviť pomocou jedinej sms správy. Jedná sa o spotrebiteľský úver niekoľko sto euro z maximálnou mesačnou dobou splatnosti.

SMS pôžička funguje na jednoduchom princípe odoslanie krátke textové správy cez mobilný telefón. Hlavnú popularitu si tento druh pôžičky získal v severských štátoch a preto sa jej tiež občas hovorí Fínska pôžička.

Na čo slúži SMS pôžička

SMS pôžička je možnosť okamžitého krytie záväzkov žiadateľa. Zvyčajne sa jedná o peniaze v rádovo niekoľko stoviek eur, ktoré majú slúžiť ako krytie na týždeň či dva pred výplatou. Skrátka na zaistenie osôb, ktoré majú problémy vyjsť a hospodáriť so svojou výplatou. Ide však iba o krytí nesúladu medzi výdavkami a príjmami. Títo klienti majú dostatočné platy na to, aby danú pôžičku riadne a v termíne splatili.

TIP: Požiadajte o pôžičku ONLINE TU

Pôžička menšie čiastky

SMS pôžička zvyčajne funguje tak, že pri prvom kontakte a prvým vybavovaním pôžičky banka alebo iná inštitúcia poskytujúca peniaze, požičia len menšiu sumu. Napríklad 300 €. Po splatení a vybavenie druhej a ďalších pôžičiek, sa môže suma zvyšovať až k určitému stropu, ktorý si jednotlivé inštitúcie stanovujú nezávisle.

Rýchle pôžičky

Absolútnou výhodou u SMS pôžičky je fakt, že nie je nutné dokazovať svoje príjmy. Skrátka si žiadateľ zažiada o pôžičku a nikto sa ho na nič nepýta. Všetko prebieha z pokoja domova bez akéhokoľvek ručenia. Peniaze klient dostane obratom na svoj bankový účet, ktorý v sms správe uvedie. To robí zo SMS pôžičky ideálny prostriedok pre okamžité uspokojenie záväzkov. Nie je nutná žiadna administratíva, skrátka len odoslanie sms s príslušnými údajmi.

Nevýhody

SMS pôžička je poskytovaná len do určitej výšky. Skrátka existuje strop, nad ktorý už spoločnosti nepožičiavajú. Ďalším obmedzujúcim prvkom je veková hranica žiadateľov. Zvyčajne do 20tich rokov nemá na SMS pôžičku vôbec nikto nárok. Nevýhodou je tiež vysoký poplatok za pôžičky. Poskytovatelia argumentujú tým, že je to cena za pohodlné vybavenie pôžičky a obstaranie všetkých náležitostí v krátkom časovom úseku. A navyše to je aj cena za nedokladovanie príjmov a bonity. Navyše v prípade nesplácania SMS pôžičky sa tento produkt môže výrazne predražiť, poplatky z omeškania sa ďalej načítajú.

Kto využíva tento produkt?

Najčastejšími klientmi a žiadateľmi o SMS pôžičky sú mladí ľudia do 26 rokov. V období prvej polovice mesiaca, ako už bolo spomenuté vyššie, predovšetkým ako pôžička pred výplatou, kedy už žiadateľ nemá disponibilné prostriedky.

Pôžička cez SMS skrátka slúži ako krátkodobý spotrebiteľský úver bez nutnosti dokladovania príjmov. To je logicky podstatne drahšie ako porovnateľné produkty dohodnuté priamo na pobočke danej inštitúcie s nutnosťou doloženie bonity klienta. SMS pôžičky sú hitom v severských krajinách a u nás sú zatiaľ vo fázy vývoja a testovania, či aj slovenskí klienti dokážu vedieť zaobchádzať s ľahko dostupnými peniazmi s vysokým úrokom.


Všetky práva vyhradené. © 2014 - 2024 Pôžičky12.sk, Ing. Radek Šmach, Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Bez písomného súhlasu prevádzkovateľa a autora je akékoľvek publikovanie,
šírenie a kopírovanie textov a autorských fotografií zakázané.