pôžičky ihneď online


Pôžičky bez registra ihneď

Niekolko spoločností ponúka pôžičky bez registra dlžníkov. Tieto pôžičky sú vhodné pre svoju jednoznačnú prednosť a tou je, že sa spoločnosť poskytujúca túto pôžičku prakticky na nič nepýta. Iba podpíšete zmluvu a peniaze sú Vám ihneď poskytnuté či pripísané na účet. Táto forma pôžičky má však podstatne vyššie úroky než je obvykle u podobných štandardných pôžičiek.

Vybavenie pôžičky bez registra

Príprava a celkové vybavenie tohto druhu pôžičky je veľmi jednoduché. Spoločnosti poskytujúce pôžičky bez registra prakticky po žiadateľovi nič nechcú. . V tom tkvie veľká sila tejto pôžičky, pretože záznam v registri dlžníkov prakticky znemožňuje získať pôžičku od bankových inštitúcií. Preto sa ľudia, ktorí už majú nejaký vrúbok v registri, obracajú často na nebankové inštitúcie, ktoré spravidla pôžičky bez registra poskytujú.

Zápis v registri

Tieto pôžičky sú teda vhodné pre dlžníkov z registra. Do tohto registra dlžníkov sa však môže dostať ktokoľvek veľmi ľahko. Stačí jedna oneskorená platba, zle zadaný variabilný symbol či akákoľvek ďalšia administratívna chyba a už ste v registri dlžníkov evidovaný a máte problém získať klasickú pôžičku. Preto sú tieto pôžičky ponúkané čoraz častejšie. V registri dlžníkov má záznam rada osôb, ktorí sú aj riadnymi platcami, ale napríklad len jediný raz pri splátke nedodržali stanovený termín.

Vysoký úrok pôžičky bez registra

U pôžičky bez registra je zásadnou nevýhodou vysoký úrok. Ten sa odvíja od veľkej rizikovosti pôžičky. Preto je toto riziko zohľadnené práve vo veľkosti úroku. Navyše sa do ceny úroku premieta spravidla aj veľmi rýchle vybavenie pôžičky a okamžité poskytnutie prostriedkov. Je to skrátka daň za rýchlosť, likviditu a určité utajenia žiadateľa.

Neúčelové pôžičky

Pri pôžičkách bezregistra je ich kúzlom aj neúčelnosť. Skrátka peniaze môžete použiť prakticky na čokoľvek. Banka ani iná inštitúcia, ktorá tieto pôžičky ponúka, nepožaduje žiadne dokladovanie o vynaložení peňazí. Jednoducho peniaze poskytne.

Aj pre problémových klientov

Pôžička je vhodná nielen pre dlžníkov, ktorí sa do tejto situácie dostali nedopatrením, ale aj pre dlhodobo problémových klientov. Práve títo ľudia často splácajú pôžičku inou pôžičkou a sú v špirále úverovania. Majú už zápis v registri, rad bánk na ne nazerá ako na neplatičov a preto sa často musí uchýliť do nebankového sektora a využiť pôžičku bez registra.

Zvyčajne však nebankový sektor, ktorý tento druh pôžičiek ponúka, má zmluvu právne veľmi šikovne ošetrenú. Vymáhanie prostriedkov z týchto druhov pôžičiek je tak veľmi rýchle a razantné. Spory nie sú zvyčajne riešené sudcom, ale rozhodcom. Toho si vopred zvolila strana ponúkajúceho a žiadateľ o pôžičku s ním svojím podpisom súhlasil. Tento arbiter obvykle pri spore a neplatenie rozhoduje veľmi rýchlo a často logicky v prospech poskytovateľa pôžičky.

Po tomto rozhodnutí je už pôžička vymáhateľná exekučne. Dlžník má okamžite zablokovaný účet, je mu zabavený majetok, krátená mzda a podobne. Skrátka vymáhateľnosť týchto pôžičiek je rýchla a pre neplatičov často krutá. Je to skrátka daň za rizikovosť klientov a ich predošlé problémové splátky pôžičiek.


Všetky práva vyhradené. © 2014 - 2024 Pôžičky12.sk, Ing. Radek Šmach, Kontaktné informácie

Podmienky používania a ochrana osobných údajov

Bez písomného súhlasu prevádzkovateľa a autora je akékoľvek publikovanie,
šírenie a kopírovanie textov a autorských fotografií zakázané.